Deniz Kızı'nda Yaz

Yaz aylarının gelmesi ve okulların kapanması ile birlikte başlayan tatil heyecanını farklı bir deneyime dönüştürmek, çocuğunuzun akranları ile birlikte keyifli yaz anılarına sahip olmasını sağlayacak bir yaz okulu programı yapmaya ne dersiniz? Deniz Kızı yaz okulu, çocuğunuzun kişisel gelişim ve sosyal iletişimini kuvvetlendirecek ve son derece keyifli aktivitelerle, çocuklarınızın hep eğlenip, hem öğrenebileceği hem de oynayabileceği bir Yaz Okulu Programı hazırladı.

ÇOCUKLARDA HAREKETİN ÖNEMİ

Çocuk, durmadan hareket eden, tümüyle etkin bir varlıktır. Özellikle yürümeye başladıktan sonra, sürekli hareket halindedir. Çocuk, organlarını çalıştırmak, iskelet yapısını kuvvetlendirmek, ciğerlerini geliştirmek, kanını harekete geçirmek ve sinir – kas bağlantılarını kuvvetlendirmek için harekete muhtaçtır. Bu hareketlilik çocuğun hem fazla enerjisinin harcanmasını hem de bol bol besin ve oksijen alarak büyümesini sağlar.

Çocuk hareket ederek büyüdüğü için, beden hareketi ona alacağı besin kadar gereklidir. Bu bakımdan onun koşmasına, tırmanmasına, zıplamasına, atlamasına uygun bir ortam hazırlamak ve bunları yapabilmesi için çocuğa izin vermek zorunlu görünmektedir. Gerek evde gerekse okulda çocuğu zorla hareketsiz bırakmak, ailenin ve okulun yaptığı en büyük hatalardan biridir.

YAZ OKULUNA GİTMENİN ÇOCUK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİLERİ

1) Yaz okulları, çocuğun sosyal yönden gelişmesine olanak tanır.

2) Yaz okulları programlarının pek çoğu spor ağırlıklıdır. Bu da çocuğun spor disiplini ile büyümesini sağlar.

3) Yaz okullarında akranları ile vakit geçiren çocuk paylaşım ve iletişimi öğrenir.

4) Yaz okullarında zamanını öğretmen ve eğitmenlerin kontrolünde geçiren çocuk, zararlı pek çok faaliyetten uzak tutulmuş olur.

5) Yaz okulundaki aktivitelerle enerjisini doğru bir şekilde harcayan çocuk ruhsal ve psikolojik açıdan çok daha sağlıklı olur.

6) Gün içinde farklı deneyimler yaşayan çocuk, yaz okulunda tecrübe ettiği aktiviteleri aile bireyleri ile paylaşarak, doğru ve kaliteli iletişim kurmayı öğrenir.

7) Disiplin bilinci gerçekleşir, yaz okulu sayesinde çocuk, disiplinin hayatın hemen her noktasında var olması gereken bir kavram olduğunu algılar sadece okulda ders saatlerinde kurgulanmış olan sıkıcı bir kavram olmadığını fark eder.

Bu Web Sitesi Elips Bilişim tarafından yapılmıştır. www.elipsbilisim.com @2018