Hakkımızda

 

Kritik bir dönem olan okul öncesinin önemini bilen bir eğitim ve yönetim kadrosu ile çocukların aile sıcaklığı içerisinde,  sağlıklı ve uygun ortamlarda öğrenmeyi öğrenen bireyler olmasını amaçlayarak kurulmuş olan Deniz Kızı Kreş ve Gece-Gündüz Bakımevi bugün büyüyerek alanda verdiği hizmetlere devam etmektedir.

Deniz Kızının Temel Hedefi;  Çocuklarımızı gündelik yaşamdan ayırmadan ,  onların deneyimlerinden faydalanarak ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan ortamlar aracılığıyla temel becerileri kazandırmaktır . Bu ortamların yaratılma sürecinde esas alınan kriter  ilgi ve öğrenme gereksinimleridir. Eğitimciler tarafından tespit edilen ve çocuklara ait olan anekdotlar   sayesinde belirlenen konular  projelendirilerek  planlı bir uygulamaya dönüştürülmektedir.

Proje temelli bir eğitim yaklaşımının temel amacı ; Hem çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz temel becerilere ulaşma  hem de kültüre l farkındalıklarını  artırmaktır. Proje temelli çalışmalar ile çocuklara soru sorma , cevap verme , bulduğu cevapları deneme ve en doğru olan seçenek üzerinde kara verme fırsatı tanınır. Deniz Kızı olarak ; Dünyada uygulanan farklı eğitim anlayışları incelendiğinde çocukların doğal gelişim süreçlerine en uygun ve kendi kültürümüze uyarlayabildiğimiz alternatif eğitim modellerinden esinlenerek hazırlanan uygulamalar sayesinde doğa merkezli  bilim ve sanat tarafı gelişmiş  çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 

Bu Web Sitesi Elips Bilişim tarafından yapılmıştır. www.elipsbilisim.com @2018