Çocuk Kulübü

 

Öğrencilerimiz okul sonrasında ödevlerini öğretmenler gözetiminde yapar ve okulda eksik kalan konuları sınıf öğretmenlerimizle işleyerek eksiklerini tamamlar. İşlenen konular, her öğrencinin ihtiyacına göre belirlenir. Özellikle çalışan anne ve babalar eve dönene kadar çocuklarının temiz, güvenli ve huzurlu bir ortamda olduğundan emin olur. Öğrencilerin, akşam derslerini çalışmış ve ödevlerini bitirmiş olarak eve dönmeleri amaçlanır.

Gün ışığıyla aydınlanan ferah sınıflarda, her çocuk kendi yaşıtlarıyla öğrenim görür. Sınıf ekipmanları, araç ve gereçler çocukların fiziksel yapısına, ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Ders dışındaki zamanlarda da yine öğretmenler her daim çocuklarını izlemekle görevlidir. Oyun alanında, tuvaletlerde, koridorlarda çocuklar asla yalnız bırakılmaz.

Eğitim ve öğretim yanında, öğrencilerimizin ders sonrasında kaliteli ve keyifli zaman geçirmeleri için çeşitli sosyal faaliyetler yapılmaktadır. Yüzme, Akıl-zeka oyunları ve Robotik kodlama, İngilizce ve Matematik gibi özel ya da grup dersleri de aktif olarak devam etmektedir. Ödevini bitiren öğrenci kütüphanede kitap okuyarak, resim yaparak ya da satranç oynayarak zaman geçirebilir.

Merkezimizde sabah kahvaltısı ve öğle yemeği sunulmaktadır. Çocukların okulda bulunuş saatine göre kahvaltı ve öğle yemeğinden faydalanmaları sağlanır. Çocuklar beslenme saatinde de yine öğretmenleriyle beraber olurlar.

 

Bu Web Sitesi Elips Bilişim tarafından yapılmıştır. www.elipsbilisim.com @2018